O nás

Teatro Tatro je voľné zoskupenie hercov, režisérov, výtvarníkov a nadšencov, ktorým učarovalo divadlo.
Teatro Tatro je živý organizmus, usilujúci sa o najvyššiu umeleckú kvalitu. Za jeho existencie sa v ňom vystriedalo viac ako sto slovenských i zahraničných hercov.
Teatro tatro
 je ojedinelým zjavom v pestrej palete divadelných produkcií, žánrov a tvorivých metód, je permanentným provokatérom na ceste za novým syntetickým javiskovým jazykom.

V osobnosti režiséra Ondreja Spišáka, či výtvarníka Františka Liptáka, ktorí sú s divadlom od jeho počiatku, je záruka zachovania poetiky a humoru, tak blízkych tvorbe Teatra Tatro. Nepodliehajú módnym trendom, dobovým zvyklostiam, či bezduchému preberaniu „zahraničných tutoviek“. Obaja tvorcovia (a s nimi aj vynikajúci herci) žijú a tvoria radšej pri zemi. Kráčajú po zaprášených stopách „nízkeho“ kaukliarskeho umenia a obyčajným divákom rozdávajú vždy nové a nové katarzie…
Škála pôsobenia tohto súboru je naozaj široká – od štúdiových predstavení, cez pouličné produkcie, happeningy, až po vlastné šapitó, či maringotku, s ktorými hosťovali v mnohých krajinách Európy i v Kanade.